Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarında Yerimizi aldık.

01.02.2018 – 04.02.2018 Tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın 4. büyük tarım fuarında standımızla Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştirakleri olan diğer şirketlerle beraber yerimizi aldık.
 
13.Agro Expo Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nden Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, Genel Müdür Fahrettin Poyraz, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Mesut Ölmez ve Veli Sar, Yönetim Kurulu Üyeleri Denetçiler Şirketimiz Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı Özgür Güven, Merkez Birliği Üst Düzey Yöneticileri Tarım Kredi Kooperatifleri İzmir Bölge Müdürü Mehmet Tevfik Ongun, İzmir Bölge Müdür Yardımcıları, Satış Pazarlama Müdürü Muhammed Çıg, Denizli Şube Müdürü Cem Karataş çeşitli ülkelerden gelen sektör temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Fuarın açılışı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından yapıldı. Açılış töreninde konuşan Fakıbaba Türkiye ekonomisinde en önemli sektörlerin başında tarımın geldiğine dikkat çekerek ; "Avrupa'nın en büyük tarımsal ekonomisi olduk. 2002'de Avrupa'da 4. sıradayken, 2005 yılında birinci sıraya yükseldik. 186 ülkeye 1536 tarımsal ürün ihraç eden ülke konumuna ulaştık. Kendi gıdasını üretemeyen ülkeler hiçbir zaman özgür sayılamazlar.
 
Bu bağlamda elimizden gelen tüm imkânları seferber ettik. Bundan sonraki önceliğimizde kırsalı kalkındırıp istihdamın önünü açmak, kadına ve gençlere öncelik vermek, kırsalda yaşam standartlarını yükselmektir." dedi. Tarım 4.0'ın da önemine vurgu yapan Bakan Fakıbaba, bu teknoloji ile tarımın gelişimine katkı sağlanacağını sözlerine ekledi.
 
Standımız, çiftçilerimiz tarafından yoğun ilgi gördü. Standımızda çiftçilerimize satışını yapmış olduğumuz yemlerin tanıtımı yapıldı.