Tarım Kredi Yem 2019 Faaliyet Raporu

Tarım Kredi Yem Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak, başarılı bir yılı daha geride bırakmış bulunuyoruz.  2019 yılında 1 milyon 95 bin ton karma hayvan yemi üretimi gerçekleştirerek yeni bir rekor kırdık. Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçi ortaklarımızdan 240 bin ton arpa, buğday ve   mısır alımı yaptık.

2019 yılı yatırım yılı oldu. Toplam 135 Milyon TL yatırım gerçekleştirdik. 2020 yılında 120 Milyon TL’lik yatırım öngörüyoruz.

Eskişehir Beylikova’da bulunan Süt Fabrikamızda 4 milyon TL tutarında tevsi yatırımı tamamladık. Yaptığımız yatırımla kapasitemizi önemli ölçüde artırdık.

Yıl içinde bir yandan fabrikalarımızda gerçekleştirdiğimiz revizyonlarla üretim kapasitemizi artırırken diğer yandan da Tire ve Şanlıurfa fabrikalarımız tamamlanma aşamasına geldi.

Ayrıca Kırklareli ve Çumra OSB’de  planladığımız yatırımlarımız için fabrika arazisi satın aldık.

Tarım Kredi Yem büyüdükçe sağlayacağı fiyat istikrarıyla çiftçimize daha uygun maliyetlerle yem temini sağlayarak, ülkemizde et ve süt üretimi artışını destekleyecektir.

Tüm bu çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Köksal KACIR’a,

Genel Müdürümüz Sayın Fahrettin POYRAZ’a, Tarım Kredi Yem Yönetim Kurulu’na ve şirketimiz bünyesinde yer alan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederim.
 

Hasan Fehmi KİNAY

Tarım Kredi Yem Sanayi A.Ş
Genel Müdürü

 

Faaliyet Raporu Dosya Eki
>2019 Yılı TKYEM Faaliyet Raporunu Görüntülemek için Tıklayınız<