Tarım Kredi Yem, TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi Almaya Hak Kazandı

Tarım Kredi Yem Dazkırı Şubesi, TSE COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme şartlarını yerine getirerek TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazandı.
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri  çatısı altında faaliyet gösteren Tarım Kredi Yem, COVID-19 tedbirleri kapsamında üretim tesislerinde alınması gereken önlemleri eksiksiz bir şekilde yerine getirerek, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından verilen COVID -19 Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazandığı bildirildi.
Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi KİNAY yaptığı açıklamada, “Tarım Kredi Yem olarak ürettiğimiz tüm ürünleri yüksek kalite standartlarına ve gıda güvenliğine azami dikkat ve özenle üretiyoruz. Pandemiyle mücadele kapsamında ilk günden itibaren gıda güvenliği ve hijyen uygulamalarında yetkili birimlerce tavsiye edilen uygulamaları tüm şubelerimizde hayata geçirdik. Resmî kurumlar ve bağımsız şirketlerin denetiminden başarıyla çıkan Dazkırı Şubemiz, TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesini alarak bu alandaki çalışmalarını tescillemiştir. Bu kapsamdaki çalışmalarımızı diğer tüm şubelerimizde de yürütmeye devam ediyoruz. Bu vesileyle pandemi süreci başından bugüne kadar hiç durmadan özveriyle çalışan tüm  mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum  ” ifadelerini kullandı.