Tarım Kredi Yem ve İşyurtları Kurumu Arasında İşbirliği

Tarım Kredi Kooperatifleri şirketlerinden Tarım Kredi Yem ve Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu arasında karma hayvan yemi tedariki konusunda işbirliği protokolü imzalandı.
 
İmzalanan işbirliği protokolü uyarınca, Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumuna bağlı işletmelerin karma hayvan yemi başta olmak üzere çeşitli ihtiyaçlarını Tarım Kredi Yem tedarik edecek. Protokol, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay ve Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Murat Atan tarafından düzenlenen törenle imzalandı.
 
Törende konuşan Poyraz,  “Tarım Kredi Kooperatifleri, Türkiye’nin en büyük çiftçi ailesi. Yaklaşık 850 bin aktif ortağıyla, bir taraftan tüm çiftçilerimizin girdi ihtiyaçlarını karşılama noktasında faaliyet gösterirken, diğer taraftan da çiftçilerimizin ürettiği ürünleri değerlendirme ve onları pazara, tüketiciye ulaştırma anlamında da sorumluluk üstlenmekte. Tarım Kredi, hem kooperatif olarak hem de sahip olduğu şirketlerle hizmet sunma gayreti içinde. Bugün bu şirketlerimizden bir tanesi olan Tarım Kredi Yem AŞ. ile onların ürettiği yem ve buna bağlı diğer ürünlerin, Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtlarındaki ihtiyaçların karşılanması noktasında bir ortaklık protokolüne imza atacağız. Her iki tarafa da bu işbirliği protokolünün hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Yeni yatırımlar ve işbirlikleri ile üreticilere hizmet vermeye devam ettiklerini belirten Kinay ise “Tarım Kredi Yem AŞ. olarak karma yemde 1 milyon 50 bin ton satış gerçekleştirdik. Gerek çiftçimizin gerek diğer çiftlik üreticisi işletmelerin bize duyduğu güvenin tezahürü olarak  bu noktaya ulaştırabildik. Bugün İşyurtları tarafından bunun tüm Türkiye’de Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri tarafından yapılan faaliyetlere destek olmak amacıyla buralarda kullanılması için bir protokol gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.
 
Tarım Kredi Yem ile işbirliği yaparak üretilen hayvanlar için daha sağlıklı yem tedarikini hedeflediklerini kaydeden Atan, “İşyurtları Kurumu olarak 301 İşyurdu Müdürlüğünden toplamda 6 bin ton et ihtiyacını kendisi karşılayan bir kurum durumundayız. Burada 60 bin tutuklunun çalışmasıyla bu faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Faaliyetlerimiz sırasında en büyük sosyal politika yürüten kurumlardan biri olarak çeşitli desteklere ve işbirliklerine ihtiyacımız var. Bu noktada gerek Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, gerek Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay’a çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından 'Yem Satış Sözleşmesi Protokolü' imzalanarak, hatıra fotoğrafı çektirildi.