Tarım Kredi Yem’den Su Ürünleri Yetiştiricilerine Ziyaret

Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi KİNAY ve Satış Pazarlama Müdürü Muhammed ÇIĞ Sinop ve Samsun bölgesindeki balık yetiştiricileri ve balık yemi sektörü temsilcilerini ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldılar.
 
Genel Müdür KİNAY ziyaret programı hakkındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi.
 
Su Ürünleri Yetiştiricileri Merkez Birliğinin misafiri olarak gerçekleştirilen programda sektör çalışmaları hakkında detaylı bilgi alma fırsatı bulduk.
 
Sinop Sibal Balık Yemi Üretim Tesisleri, Samsun Yakakent (deniz) ve Kızılırmak üzerinde bulunan Bafra Derbent Barajı’ndaki balık üretim tesislerini ziyaret ederek üretici firma yetkilileri ile verimli toplantılar gerçekleştirdik.
 
Su Ürünleri sektörü ile Tarım Kredi Kooperatifleri arasında oluşturulabilecek işbirliği konularını sektör temsilcileri ile birlikte değerlendirdik.  Konu ile ilgili araştırmalarımızı çalışmalarımızı derinleştirerek sektörel işbirliği anlamında emin adımlar atmayı amaçlıyoruz. Tarım Kredi Kooperatifleri bu sayede sektör temsilcilerine finansal destek sağlamak kaydıyla balık ihracatını artırarak ülke ekonomisine önemli fayda sağlama imkanı bulacaktır.